Kuyumcu Terazisi

Goldtech &  Mettler Toledo olarak bünyemizde yer alan ve son teknolojinin kullanıldığı terazi modellerini siz değerli kuyum üreticilerine sunmaktayız. İhtiyaç duyduğunuz en iyi kuyumcu terazisini seçmek kimi zaman zor olabilmektedir.  Piyasada yer alan birçok kuyumcu terazisi arasından hangisini seçeceğiniz konusunda kararsız kalabilirsiniz. Öncelikle seçim yaparken terazinizin işinizdeki en önemli ekipmanlardan biri olduğunu ve uzun yıllar kullanacağınızın yanı sıra tartım kapasitesini, kefe boyutunu ve okunabilirliği de dikkate almanız oldukça önemlidir. Örnek vermemiz gerekirse hareket halindeyken çalışıyorsanız taşınabilir bir kuyumcu terazisi gibi kompakt bir terazi, hassas veya analitik bir teraziden daha yararlı olabilir. Altın ticareti işine sahipseniz ticari olarak altın almak veya satmak için ticaret onaylı altın pullarına ihtiyacınız olacaktır. Eğer mümkün olan en kesin sonucu arıyorsanız, hassas veya analitik terazi gibi güvenilir bir miligram terazisi gerekmektedir.

Kuyumcu Terazisi Nedir?

Kuyumcu terazileri; kuyumcu tezgahında, mücevher tasarımı sırasında değerli metalleri ve mücevher değerlendirmeleri sırasında değerli taşları tartmak ayrıca mücevher işinde satın alabileceğiniz veya ticaret yapabileceğiniz hurda altın ya da gümüşü tartmak için kullanılan cihazlardır. Dijital terazinin mucidi olan Mettler geçmişten günümüze teknolojinin hızla ilerlemesi ve gelişmesi sayesinde oldukça hassas ve modern kuyumcu terazileri üretmektedir. Goldtech & Mettler Toledo  olarak da son teknolojinin kullanılması ile üretilmiş olan kuyumcu terazilerini sizlere sunmaktayız.

Kuyumcu Terazisi Özellikleri

Bir kuyumcu iseniz doğru teraziyi kullanmak, ürünlerinizin fiyatlarının piyasa fiyatına uygun olmasını ve değerinin altında ucuza satılmamasını sağlar. Kuyumculuk terazileri bu sebeple mücevherat tartımı ile ilgili tüm ihtiyaçlarınızı karşılamak için mükemmel seçimlerin başında gelmektedir. Günlük işlerinizi kolaylaştıran akıllı özelliklerinin yanı sıra pille çalışabilen taşınabilir modellere kadar aradığınız her türlü kuyumcu terazi modellerini firmamızdan temin edebilirsiniz. Yüksek kaliteli malzemeden yapılmış olan ve aşırı yük korumasına sahip altın, gümüş ve elmas terazilerini her gün güvenli bir şekilde kullanabilirsiniz. Kuyumcu terazisi özellikleri marka ve fonksiyonel özelliklere göre değişiklik göstermektedir.  Genel özelliklerine bakacak olursak maddeler halinde aşağıda görebilirsiniz.

 • Doğru ve hassas tartım özelliği
 • Otomatik kapanma
 • Dahili ağırlıklar ile bir düğmeye basarak kalibrasyon ayarlama
 • Tuş takımı toza ve suya karşı korumalıdır
 • LCD gösterge özelliği
 • llave müşteri ekranı ve fiş yazıcı bağlayabilme
 • Paslanmaz çelik tartım kefesi
 • Metal taban
 • Farklı tartı birimleri bulunmaktadır
 • Elektrik ve ya pil ile çalışma özelliği
 • Darbeye dayanıklı sağlam demir gövde
 • Basit sayım özelliği

Onaylı Kuyumcu Terazisi

Mücevherin tartılması değerinin belirlenmesi için oldukça önemli bir faktördür. Ticari kuyumcular, yasaları gereği ürünlerini satın alırken ya da satarken, sertifikalı ve ticari onaylı bir ölçekte tartmak zorundadırlar. Zorunlu olan bu terazilerde onaylı kuyumcu terazisi olarak adlandırılmaktadır.

Hassas Kuyumcu Terazisi

Hassas teraziler; laboratuvarlar, ilaç ve kimya sanayisinde ve ağırlıklı olarak kuyumcularda kullanılan terazilerdir. Bu teraziler 0.000001 grama kadar olan değişimleri gösteren terazilerdir. Hassas terazilerin yerinden oynatılmamasına dikkat etmek önemlidir. Aksi takdirde dengesi bozulabilmektedir. Bu teraziler ağırlıklı olarak 1 gramı bile değerli olan mücevherat ve kimyasal maddelerin tartımında yoğun olarak kullanılmaktadır.

Hassas Kuyumcu Terazi Fiyatları

Hassas kuyumcu terazi fiyatları modeline ve taşıdığı özelliklere göre değişlik göstermektedir. Goldtech & Mettler Toledo olarak çatımız altında Mettler Toledo nun  pek çok hassas kuyumcu terazi çeşidini bulabilir ve ulaşılabilir fiyatlar da son teknolojinin kullandığı terazi modellerine sahip olabilirsiniz

Mettler Kuyumcu Terazisi Fiyatları

MettlerToledo;hassas tartım ve ölçüm ekipmanlarının dünya çapında lider üreticisi ve servis sağlayıcısıdır. İsviçre’de üretimi yapılan mettler kuyumcu terazisi modellerimiz arasından seçim yaparak sizlerde üst seviyeye ve son teknolojiye sahip kaliteli terazilere sahip olabilirsiniz. Mettler kuyumcu terazisi fiyatlarına firmamızın iletişim numaralarımızdan arayarak detaylı bilgileri müşteri temsilcilerimizden öğrenebilirsiniz